Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

Yürekli Eleştiri

4 posters
YazarMesaj
samet91

samet91

Erkek
Koç Keçi
Katıldığı Yer : düzce
Puanı : 0
Rep Gücü : 39480

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimePerş. 27 Kas. 2008 - 14:54

'Posta' Gazetesinin Ankara temsilcisi Hakan Çelik'in yazısı:

BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM
·
Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?
·
Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CİNAYETLERİ'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTİRİ yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik
ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar
üzerine kuruyorsunuz.

Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor... En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

İstanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık
çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli
şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş
yapan isimler (İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi?

Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' İşin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit. Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler.

''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!

Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri,
yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük
kentlerde meydana gelen şu son terör olayları...

Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan' ' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

Demokrasiden bahsedip, teröre yol açmak ? İnsan öldürüp hak talep etmek? Bu ne yaman çelişki...

Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya
koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun
kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERİNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da? Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CİNAYETİ denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller başı çekmekte? Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?
· Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERİ pervasızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?
· Güzel bir atasözü vardır. ''GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ GÖRMEZ, ELALEME ŞAŞI DER!''

· Bu özlü söz ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı ''Kürt fesadını''
ne de güzel anlatıyor değil mi?

HAKAN ÇELİK
jetmucol
Yeni Üye
Yeni Üye
jetmucol

Erkek
Kova Yılan
Katıldığı Yer : manisa
Rep Gücü : 38627

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Konu: 17 Nisan 1995 Ahmet Altan'ın yazısı ATAKÜRT   Yürekli Eleştiri Icon_minitimeCuma 1 Mayıs 2009 - 23:35

Mustafa Kemal, Selanik’te değil de Musul’da doğmuş bir Osmanlı paşası olsaydı, Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle ve Kürtlerle birlikte gerçekleştirdikten sonra kurulmasına önayak olduğu cumhuriyetin adını “Kürdiye Cumhuriyeti” koysaydı, kendisi de Meclis kararıyla “Atakürt” adını alsaydı...

Kürdiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına “Kürt” deneceği için hepimiz “Kürt” sayılsaydık, Taksim’e, Kadıköy’e, Kızılay Meydanı’na, Kordon’a “Ne mutlu Kürdüm diyene” pankartları asılsaydı...

“Kürdiye’de” Türk olmadığı, herkesin aslında Kürt olduğu söylenseydi, kendilerini Türk sananların aslında “deniz Kürdü” oldukları iddia edilseydi...

Kürtlerin “yedi bin yıllık” bir tarihi bulunduğunu, Anadolu’nun esas sahiplerinin Kürtler olduğunu, Moğolların, Hunların, Etrüsklerin aslında Kürtlerin atası sayıldığını, Osmanlıdaki Kürt paşalarının kahramanlıklarını derslerde okusaydık.

Teoman, Cengiz, Atilla, Osman gibi isimler almamız yasaklansaydı, Berfin, Beruj, Tiruj, Nevruz gibi isimler almak zorunda kalsaydık...

Türkçe televizyon kurulması yasak edilseydi, bütün televizyon yayınları Kürtçe yapılsaydı...

Romanlarımızı, hikayelerimizi, şiirlerimizi Kürtçe yazmak zorunda kalsaydık, yalnızca Kürt şarkıları dinleseydik, gazetelerimizi Kürtçe çıkarsaydık...

Okullarımızda yalnız Kürtçe okutulsaydı ve Türkçe okutulması yasaklansaydı...

“Biz Türküz, bizim bir tarihimiz, bir dilimiz var” dediğimizde sorgusuz sualsiz hapislere atılsaydık.

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Bursa’da, Edirne’de polis sürekli olarak bizi izleseydi, “özel timler” bizim “Kürdiye Cumhuriyeti’ni” parçalamak isteyen “ayrılıkçılar olmamızdan” kuşkulanıp hepimize sürekli “suçlu” muamelesi yapsaydı, sırf Türk olduğumuz için hakaretlere uğrasaydık.

12 Eylül darbesinden sonra bütün batı bölgesindekiler hapishanelere doldurulsa, inanılmaz işkencelerden geçirilse, boğazlarına kadar çamurların içine battıkları hücrelere konsa, tazyikli sularla iç organları perişan edilse, azgın köpeklerle bacakları parçalansaydı...

Evlerimiz basılsa, ayrılıkçı “Türk teröristlere” yardım ettiğimiz iddialarıyla apartmanlarımız yakılsa, biz evimizden bir eşya bile alamadan çıkarılıp, Diyarbakır’a, Hakkari’ye sürgüne gönderilerek, çadırlarda yaşamak zorunda bırakılsaydık...

Biz Türkler buna razı olur muyduk, “işte hepiniz Kürdiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olarak birer Kürtsünüz, ayrıca Türklük diye niye tutturuyorsunuz, isterseniz başbakan bile olabilirsiniz” sözlerini bir hakkaniyet işareti olarak kabul eder miydik?

Yoksa, Türk kimliğimizin, dilimizin, kültürümüzün, bu ülkenin “eşit” vatandaşları olarak kabul edilmesinde ısrarcı mı olurduk?

Bu ülkenin Türk ve Kürt vatandaşları var ve tarih “Türk” çizgisinden yürümüş, bugün bizim “Türk” olarak kabul edemeyeceklerimizi Kürtlerin kabul etmesini istemişiz, bu yersiz istek sonunda patlamış, ülke önce teröre arkasından bir iç savaşa yuvarlanmış.

Türkiye’nin bu kanlı karmaşadan “demokrasiyle” ve Kürt vatandaşların “kimliklerinin” kabulüyle kurtulacağına inanan insanlar, bu düşüncelerini dile getirdiklerinde, bizim yöneticilerle taraftarları hep aynı soruyu soruyor:

- Nedir demokratik çözüm, nedir Kürt kimliği?

Biz Türkler, bir “Kürdiye Cumhuriyeti’nde” yaşasaydık ne isteyeceksek, bu isteklerin bugün Kürtler tarafından dile getirilmesini kabul etmektir demokrasi.

Kendimiz için isteyeceğimizi, bizimle eşit oldugunu kabul ettiğimiz insanlara vermemek için bu kadar kan dökmeye, ülkeyi bir çıkmaza sürüklemeye değer mi?

Değmez diyenler “demokrasi” istiyor işte.

Demokrasiyi getirmek çok mu zor zanaat?

BARIŞ İÇİN ÇOKMU UZAĞIZ?
mücahide
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
mücahide

Kadın
Başak Kedi
Katıldığı Yer : istanbul
Rep Gücü : 40019

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Geri: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimeC.tesi 2 Mayıs 2009 - 18:04

iki yazıyıda sonuna kadar okudum ilk yazıda hak verdiğim ve vermediğim bir sürü yerler var bende bir türk olarak teröre sonuna kadar karsıyım ama dağda gezenlerin hesabını her kürt kökenli kardeşimiz veremez zaten bizde onlardan bunun hesabını soramayız varsa bi yasalsızlık bunun hesabı sorulur ve tepkisi verilir ama bunca yazıda geçen kanunsuz işlerin beşik kertmesi başlık parası teröre yardım vs bu kadar kötü şeylerın faturasını içlerinde masum insanlarında bulunduğu kürt topluluğuna kesemeyiz biz en başta müslüman bi ülkeyiz ırk ayrımı yapamyız bizim efendimiz s a v de bunu yasaklamıştır bi kere doğuştan hepimiz eşit haklara sahibizherkes bu şekilde tepkisini dile getirirse barış değil sürekli tartışma olur hırs olur tıpkı 2.yazıda da yazıldığı gibi biz türk değilde kürt olsaydık aynı hakları isticektik evt bu hakları isterken beşikteki bebekleri öldürmücektik imralıda hala beslenen ismini bile telaffuz etmicem şahısı lider yapmıcaktık suçlu ve suçlular kimse cezasını sonuna kadar çekicek Allah hepimizi aynı yaratmıştık farklılık yoktur yani onun için istekler muhakkak olucak ama kırmadan dökmeden masum insanların canı yanmadan askerlerimiz gittiği gibi geri gelerekten dağlarda çapulcular dolaşmadan tıpkı kurtuluş savasında kürdü türkü lazı çerkezi omuz omuza savaştıkları gibi bizde şimdi omuz omuza yanyana tüm dünya ya birliğimizi beraberlimizi gösterelim ben bütün kardeşlerimin önce müslüman olduğumuzun farkına varmalarını müslümanın nasıl davranması gerektiğini öğrenmesini istiyorum isteğimiz ve dileğimiz budur yurtta sulh cihanda sulh madem ki türküz ozaman bu sözü unutmayıp uygulayalım önce herkes kendisi yapıcak önce kendin barışa evet diceksin
serdaradres
Moderatör
Moderatör
serdaradres

Erkek
Kova Kedi
Katıldığı Yer : İSTANBUL
Puanı : 1
Rep Gücü : 40242

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Geri: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimeÇarş. 6 Mayıs 2009 - 16:15

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Güsel Paylaşımlarınız İçin Teşekkürler
Tartışmaya Açık Konular
Ben Karadenizliyim Artwin Hopa Kökenli Doğma Büyüme Düzceliyim Laz ım Bu Güne Kadar Ne Etnik Kökenimizle Ne Kültürümüzle Ne Siyasetimizle Nede Sosyal Yaşantımızla İlgili Bir Sıkıntıyla Karşılaşmadım Üstelik Lazı Çerkezi Abazası Gürcüsü Manawı Romanı Çingeni Kürdü Göçmeni vb Etnik Kökenleri İle Birada Yaşadım Halende Yaşıyorum...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARINDA
TÜRKİYE CUMHURİYETİ WATANDAŞI ve
TÜRK OLARAK

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
http://www.univli.com
jetmucol
Yeni Üye
Yeni Üye
jetmucol

Erkek
Kova Yılan

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Geri: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimeÇarş. 6 Mayıs 2009 - 18:21

Bu yazıya itirazım var.Bütün Kürtleri pkk lı veya yandaşı diye nitelemek ancak o terör örgütünün ekmeğine yağ sürmek olur,bazı kişilerinde yaptığı münferit olayları bütün bu insanların üzerine yıkmak haksızlık olur.Birdefa buna bi açıklık getirelim,eğer siz böle düşünüyorsanız bilinki yanlış biliyorsunuz ya da sizin bulunduğunuz çevredeki algılama bu yönde.Yani birinin Hakan Çelik'e tüm Kürtlerin pkk lı olmadığını anlatması gerekir. Elbette bütün insanlar ülkemizde eşittir buna da itirazı olan çıkmaz heralde ama bu eşitlik sözcüğü sadece lafta kalır da aksine uygulamalar çıkarsa bunda bir yanlışlık vardır.Eğer bir ülkede bir dilin(Kürtçe) konuşulması, o dilde şarkı söylenmesi yasaklanıyorsa aksine başka yabancı diller(İngilizce,Fransızca,Almanca v.b.) ders olarak veriliyorsa,konuşuluyorsa,şarkı söylenebiliyorsa bilinki o ülkede mutlak bir adaletsizlik vardır.Eğer sanatçılar anadilinde(Kürtçe) şarkı söylemek istiyorsa ve sırf bu yüzden vatan haini ilan ediliyorsa aksine başka sanatçılar kendi anadillerinde rahatlıkla şarkı söyleyebiyorlarsa (örneğin Volkan KONAK Lazca)(yanlış anlama lütfen sadece örnek olsun diye yazdım çok sevdiğim bir sanatçıdır ,unutma ki farklılığımız zenginliğimizdir,bundan doğal da başka bir şey olamaz) bilin ki o ülkede bir adaletsizlik vardır.
serdaradres
Moderatör
Moderatör
serdaradres

Erkek
Kova Kedi
Katıldığı Yer : İSTANBUL
Puanı : 1
Rep Gücü : 40242

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Geri: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimePerş. 7 Mayıs 2009 - 15:34

İletimin Başında Yazmış Olduğum Gibi Bunlar Tartışmaya Açık Konular
Tabiki Herkes Kendi Düşüncesini Paylaşıcak
Kimi Katılacak Kimi Katılmıyacak
Hakan Çelik'te Kendi Düşüncelerini Paylaşmış
Samet Kardeşimizde Forumumuzda Paylaşmış
Bizlerde Yorumluyoruz
Ekliyeceklerimiz Warsa Ekliyoruz
Çıkarıcaklarımız Warsa Çıkarıyoruz
Eleştirilerimiz Warsa Açık Dille Eleştiriyoruz
Sitemiz Bir Paylaşım Sitesi War Olanı Paylaşıyoruz
Seninde Düşüncelerine Saygı Duyuyoruz
Hoca Nasrettin Misali Herkesin Haklı Olduğu Bir Yanı War

Adaletsizlik Konusuna Gelince;
Adaleti Sağlanmış Yaşam Standartları Güllük Gülistanlık Olan Bir Eli Yağda Diğeri Balda Dört Dörtlük Bir Ülke Yok Dünyamızda...

Volkan Konak Kazım Koyuncu Erkan Ocaklı Cimilli İbo Hülya Polat Gökhan Birben vb Sanatçılarımız Lazca Parçalar Söylediler Hayatta Olanlar Halen Söylüyorlar Fakat Onlar Etnik Kültürlerini Paylaşıyorlar

Biz LAZİSTAN CUMHURİYETİ'ni Kurmak İstiyoruz LAZCA Konuşmak İstiyoruz Gibi Bir Özgürlük Savaşı İçerisinde Değiller

Rahmetli Kazım Koyuncu'nun Diyarbakır Konserinde Halka Seslenişi Geldi Aklıma;

DENİZ GÖRMÜŞ DAĞLIDAN DENİZ GÖRMEMİŞ DAĞLI KARDEŞLERİME
MERHABA
http://www.univli.com
jetmucol
Yeni Üye
Yeni Üye
jetmucol

Erkek
Kova Yılan

Yürekli Eleştiri Empty
MesajKonu: Geri: Yürekli Eleştiri   Yürekli Eleştiri Icon_minitimeCuma 8 Mayıs 2009 - 20:35

Biz LAZİSTAN CUMHURİYETİ'ni Kurmak İstiyoruz LAZCA Konuşmak İstiyoruz Gibi Bir Özgürlük Savaşı İçerisinde Değiller
İşte bende tam buraya itiraz ediyorum,yani bütün Kürtler sözde Kürdistan Devleti istiyor gibi yanlış düşünceye kapılırsanız Çanakkale zaferinde ve kurtuluş savaşında bu ülkenin bütünlüğü için hep birlikte savaşmış bütün atalarımızın kemiklerini sızlatırsınız.

Yürekli Eleştiri
1 sayfadaki 1 sayfası