Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

DAVOS FATİHİ

3 posters
YazarMesaj
bilge
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
bilge

Kadın
Ikizler Kaplan
Katıldığı Yer : istanbul
Puanı : 0
Rep Gücü : 41302

DAVOS FATİHİ Empty
MesajKonu: DAVOS FATİHİ   DAVOS FATİHİ Icon_minitimeCuma 30 Ocak 2009 - 15:18

Başbakan Erdoğan'a Türkiye'nin Dört Bir Tarafından Tebrik Geliyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e Karşı Sergilediği Tutum ve Davranışlar Vatandaşlar Tarafından Taktirle Karşılanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e karşı sergilediği tutum ve davranışlar vatandaşlar tarafından taktirle karşılanıyor.

Türkiye'nin dört bir tarafından vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a teşekkür ve tebriklerini iletiyor. Davos zirvesini televizyonlardan izleyen binlerce kişi, Türk vatandaşı olarak Başbakan Erdoğan'ın sergilemiş olduğu tutumdan gurur duyduklarını dile getirdi.

Kayseri'de pastırmacılık yapan Metin Sözduyar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Şimon Peres'e karşı söylemlerinden dolayı tebrik etti. Başbakan Erdoğan'ın tutum ve söylemleriyle dünya liderleri önünde 'Biz de varız' dediğini aktaran Sözduyar, "Türk genci olarak gururlandık ve sevindik. Başbakanımıza teşekkür ederiz" dedi.

Pazarcılık yapan Hasan Uslu isimli vatandaş dünya siyasetinde ilk defa bir Türk siyasi liderinin masaya yumruğunu vurduğunu dile getirdi. Bu liderin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Uslu, "Başbakanımız Avrupa'da artık Türkiye ve Filistin'in sahipsiz olmadığını gösterdi. Bu tutum ve davranışların bundan sonra da devam etmesini istiyoruz. Başbakanımız Erdoğan, Davos'ta Türkiye'yi çok iyi temsil etti." şeklinde konuştu.

Çarşı esnaflarından Tamer Karakuzay da Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışından sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın mutluluğunu iliklerine kadar yaşadığını dile getirdi. İsrail Cumhurbaşkanının Erdoğan'a karşı yapmış olduğu saygısızlığa verilebilecek en iyi cevabın verildiğine inandığını aktaran Karakuzay, "Ayrıca dünyanın, tüm insanların kendine gelip silkinmesi için böyle bir tepkinin bir lider tarafından yapılması gerekiyordu. Bunu da bizim başbakanımız yaptı, bundan dolayı çok memnunum, sevinçle ve gururla karşıladım." açıklamasında bulundu.

Başbakan'ın Davos'taki Tepkisi Sivas'ta Sevinçle Karşılandı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Davos Zirvesinde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Prez'e Tepki Göstererek Toplantıyı Terketmesi Sivaslı Vatandaşlar Tarafından Olumlu Karşılandı.
Burhan Pınarbaşı (Veteriner Hekim): Başbakan'ın dünyanın gözü önünde gösterdiği tepki göğsümüzü kabarttı. Ezilen milletlerin sesini insani ve diplomatik yollarla dile getirdi. Türkiye'nin Osmanlı devletinin devamı olduğunu gösterdi. Özgüvenimizi tazeledi. Gece geç saatlere kadar olayları televizyondan takip ettim. Faturalarımızı ödeyemediğimiz bir ortamda eşimle birlikte gururlandık, alkışladık. Başka bir lider olsaydı acaba aynı tepkiyi gösterebilir miydi diye de düşündüm.

Mehmet Anahtar (Emekli): Başbakan Erdoğan, dünya devletlerinin anladığı dilden konuştu aslında. Bir tarafta, orantısız güç kullanılarak kadın çocuk, asker sivil demeden öldürülen insanlar, diğer tarafta bu emri veren ve yaptıklarını savunan bir devlet adamı. İnsanlık vahşetine ses çıkarmayan dünya devletlerinin de bulunduğu bir ortamda Başbakan Erdoğan'ın gösterdiği tepki, haklı ve yerinde bir davranış. Bugüne kadar diplomatik kurallar çerçevesinde hareket ederek vahşet durdurulmaya çalışıldı. Ancak olmadı. Çünkü onlar bu dilden anlıyor.

Ahmet Çınar (Gazeteci): Filistin'de ölen yüzlerce insan var. Bütün dünya buna sessiz kalıyor. Bugüne kadar dünya liderleri gereken tepkiyi vermedi. Türk halkının ve Gazze'de öldürülen insanların sesini Başbakan Erdoğan Davos zirvesinde dünya kamuoyuna duyurdu. Tayyip Erdoğan'ın bu duruşu, "ben yaparım, kimse ses çıkaramaz" diyen İsrail'e atılan bir tokat oldu. Ayrıca bu tepki, Türkiye'nin lider bir ülke olma özleminin ve bu yolda ilerlemeye kararlı olduğunun da açık açık ortaya konulması için atılan önemli bir adım niteliğindedir. Ancak bu dik duruşun, bir anlık heyecan dahilinde yapılmadığının gösterilmesi ve anlaşılması için bundan sonraki dönemlerde de ortaya konulması şarttır.

Mustafa Alpargın (Halkla İlişkiler Uzmanı): Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos zirvesinde yapmış olduğu çıkış, millet olarak bizi sevindirdi. Ezilmiş insanların adeta açık bir hapishaneye mahkum edilmesine ancak bu şekilde tepki gösterilebilirdi. Çünkü karşısında vicdani duygularını yitirmiş, inandığı Yahudilik dininin kitabında yer alan "öldürmeyin" emrini hiçe sayan bir devlet adamı var. Her zaman ezilen insanların yanında yer alan Türkiye, bu çizgisini kaybetmemeli.

Zihni Duman (Özel bir şirket çalışanı): Sayın Başbakan, İsrail'in gerçek yüzünü kamuoyuna açıkladı. Türk milleti ve İslam devletleri adına insanlığın gereğini yerine getirdi. Adeta onların hissiyatını dile getirdi.

Hüsame Yıldız (Özel bir şirket müdürü): Başbakan'ın tepkisine olumsuz yaklaşanları anlamıyorum. Bazı gazete ve televizyon yorumcuları, Erdoğan'ın diplomatik kurallara aykırı davranarak yanlış tutum sergilediğini savunuyor. Bu insanlara şunu soruyorum: Siz Türk kanı taşımıyor musunuz? (CİHAN)

AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Rep Gücü : 1043745

DAVOS FATİHİ Empty
MesajKonu: Geri: DAVOS FATİHİ   DAVOS FATİHİ Icon_minitimeCuma 30 Ocak 2009 - 16:57

BAŞBAKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ ! TÜRK MİLLETİNE YAKIŞANI YAPTI !!

DAVOS FATİHİ 82161110

sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
http://www.univ.yetkin-forum.com
serdaradres
Moderatör
Moderatör
serdaradres

Erkek
Kova Kedi
Katıldığı Yer : İSTANBUL
Puanı : 1
Rep Gücü : 40382

DAVOS FATİHİ Empty
MesajKonu: Geri: DAVOS FATİHİ   DAVOS FATİHİ Icon_minitimeCuma 30 Ocak 2009 - 20:34

Bencede En Güzel Cewabı Werdi Nedense Halen Farklı Yorumlamakta Israr Eden İnsanların Olması Beni Şaşırtıyor Ses Çıkarmazsınız Hicazet Derler Çıkarırsınız Rezalet Derler Halen Anlamış Değilim Bu Muhalif Olanlar Ne Alt Yerler Question ...
http://www.univli.com
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Rep Gücü : 1043745

DAVOS FATİHİ Empty
MesajKonu: Geri: DAVOS FATİHİ   DAVOS FATİHİ Icon_minitimeCuma 30 Ocak 2009 - 22:19

serdaradres demiş ki:
Bencede En Güzel Cewabı Werdi Nedense Halen Farklı Yorumlamakta Israr Eden İnsanların Olması Beni Şaşırtıyor Ses Çıkarmazsınız Hicazet Derler Çıkarırsınız Rezalet Derler Halen Anlamış Değilim Bu Muhalif Olanlar Ne Alt Yerler Question ...

sunny Abi Dediğin Muhalifler Sadece Kendilerini Belli Etmeye Çalışan İnsanlar.. Tek Amaçları Hit Artırmak Oysa Böyle Küçük Kahramanlıklarla Bilinçlerimizde Sadece Muhalif Olarak Kalacaklar... clown
http://www.univ.yetkin-forum.com
bilge
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
bilge

Kadın
Ikizler Kaplan
Katıldığı Yer : istanbul
Rep Gücü : 41302

DAVOS FATİHİ Empty
MesajKonu: Geri: DAVOS FATİHİ   DAVOS FATİHİ Icon_minitimeC.tesi 31 Ocak 2009 - 17:18

evet arkadaşlar kesinlikle katılıyorum kim ne derse desin helal olsun sunny sunny
eleştirme amaçları belli olanlar çokta ciddiye alınmaz zaten

DAVOS FATİHİ
1 sayfadaki 1 sayfası