Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

ALTIN MADALYA KAZANAN GİRİŞMEN KONUŞTU

YazarMesaj
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Puanı : 0
Rep Gücü : 1043745

ALTIN MADALYA KAZANAN GİRİŞMEN KONUŞTU Empty
MesajKonu: ALTIN MADALYA KAZANAN GİRİŞMEN KONUŞTU   ALTIN MADALYA KAZANAN GİRİŞMEN KONUŞTU Icon_minitimeC.tesi 13 Eyl. 2008 - 14:41

ALTIN MADALYA KAZANAN GİRİŞMEN KONUŞTU Paralimpik-oyunlari-nda-altin-madalya-kazanan_o

Çin'de Devam Eden Paralimpik Oyunları'nda Türk Bayan Okçu Gizem Girişmen, Olimpik Yay Branşında Finaldeki Rakibi Çinli Hongzhi Fu'nu 91-85 Yenerek Altın Madalya Kazandı.
Çin'de devam eden Paralimpik Oyunları'nda Türk bayan okçu Gizem Girişmen, olimpik yay branşında finaldeki rakibi Çinli Hongzhi Fu'nu 91-85 yenerek altın madalya kazandı. Girişmen Türk basınına yaptığı açıklamada, "Çok mutluyum. Kelimelerle ifade edilmeyecek bir mutluluk. Her milli sporcunun yaşamasın isterim gerçekten. Çok güzel bir duygu." dedi.
"Madalyanızı kime hediye etmek isterseniz?" şeklindeki soruya Gizem Girişmen, "Madalyamı mı? Tek bir kişiye mi? Babama o zaman. Sonra aileme." dedi. Babasını kaybeden Girişmen'in basın toplantısında babası ile ilgili konuşurken göz yaşklarına hakim olamadığı gözlendi. Okçuluğa 4 sene önce başladığını belirten Girişmen, "En azından bu kategoride Türkiye'nin varolduğunu göstermek başlı başına bir iş. Ama madalya almak çok daha büyük sanırım. O yüzden çok mutluyum." dedi.

Kaza geçirmeden önce kış sporları yaptığını ifade eden Girişmen, "Kazadan sonra yüzme ile başladım. Rehabilitasyon sürecinde başladım. Zaten yüzmeyi de seviyordum. Daha sonra okçuluk ile tesadüfen tanıştım." diye konuştu. Bayan bir sporcu olarak madalya almaya ilişkin olarak Girişmen, "Çok güzel bir duygu. Eğer birilerine birşeylerin yapılabileceğini gösterebiliyorsam ne mutlu. Amacım zaten bu. Ben aldım ama başkaları alsın daha çok isterim. Türkiye'de spor yaygınlaşsın daha çok isterim. Umarım daha çok altın madalyamız olur daha çok bayan-erkek katılır. Sadece altında değil. Madalyamız olur. Spor yaygınlaşır Türkiye'de. Benim isteğim bu." şeklinde konuştu.
Annesi Seyhan Girişmen, "Çok mutluyum. Beklediğim bir sonuçtu. Hatta rekor bekliyordum. İnşallah daha sonra." dedi. Annesinin yanında olmasının kendisi için "çok önemli" olduğunu belirten Girişmen, "Çünkü onu ihtiyacım vardı. Sadece destek anlamında değil. Fiziksel aktivitelerim de yaşamımı sürdürmem de gerçekten ihtiyaç duyuyorum. Bunu sağlayanladıkları için Paralimpik Komitesine, Federasyon Başkanımı'za, Asbaşkanımıza ve herkese teşekkür ediyorum." dedi.
Okçu Gizem Girişmen'in antrenörü Nejat Üstün, "Gizem çok yetenekli. Kendisini biraz keşfetse biraz daha kendisine yönelse çok yeteneklidir. ben ona diyorum ki 'sen şu oku üfleyerek atsan burada şampiyon olursun. Bu kadar kesin ve net söylüyorum." ifadelerini kullandı.
http://www.univ.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-