Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

57 Yaşında Ki Üniversiteli

3 posters
YazarMesaj
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Puanı : 0
Rep Gücü : 1043745

57 Yaşında Ki Üniversiteli Empty
MesajKonu: 57 Yaşında Ki Üniversiteli   57 Yaşında Ki Üniversiteli Icon_minitimePtsi 29 Eyl. 2008 - 11:50

57 yaşında üniversiteli oldu

57 Yaşında Ki Üniversiteli Fft17_mf109394

Çevresinde "İstanbul hanımefendisi" olarak adlandırılan, 2 çocuk, 4 torun sahibi 57 yaşındaki Cevriye Güney, liseli öğrencilerle birlikte dershaneye gidip üniversite sınavını kazanmayı başardı.

Adana’da, liseli öğrencilerle birlikte dershaneye giden 57 yaşındaki Cevriye Güney, üniversite sınavını kazanmayı başardı.
    Küçük yaşta evlendiğini ve eşinin görevi nedeniyle değişik kentlerde yaşamak zorunda kaldığını belirten Cevriye Güney, bu nedenle üniversite okuyamadığını ifade etti.
    Eşini kaybettikten sonra sorumluklarının arttığını anlatan Cevriye Güney, şöyle konuştu:
    "Kendi ayaklarımın üzerine durmayı başarmak zorundaydım. Zaten eşim yaşarken de iş hayatım vardı. İş yaşamımda elimi attığım her yerde başarılı oldum. İzmir’de kaldığım yıllarda o yörede mermer ticareti yapan iki kadından
    biriydim. Başarılı olup para kazanmama rağmen üniversite okumamış olmanın üzüntüsünü yaşıyordum."
    Cevriye Güney, "üniversite okumamış olmanın üzüntüsünü" aşmak için yaşını önemsemeden dershaneye kayıt yaptırmaya karar verdiğini söyledi.
    Dershaneye kayıt yaptıracağı gün çekingen davrandığını, kabul edilmeyeceğini düşündüğünü dile getiren Cevriye Güney, şöyle devam etti:
    "Dershanede kaygılarımın aksine tam tersi durumla karşılaştım. Sınıfımdaki öğrenciler beni önce yadırgadı sonra sevdiler. Öğretmenler de bana ’Cevriye teyze’ diye hitap ettiler. Dershanede aldığım eğitim sayesinde liseyi
    bitireli yıllar olmasına rağmen sınavda sözelde 192.788 puan aldım. Bu puanla Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin 4 yıllık bölümlerine gitme hakkı elde ettim. Ancak buna rağmen ben 2 yıllık Halkla İlişkiler bölümünde okumaya karar verdim. Burayı bitirip yüksekokul diplomamı aldıktan sonra İşletme ya da İktisat Fakültesine geçiş yapacağım."
    Cevriye Güney’in Adana’da devam ettiği dershanenin kurucusu İbrahim Aktan ise Cevriye Güney’in başarısının gençlere örnek olmasını isteyerek, "Cevriye hanım eğitimin yaşının olmadığını, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını kanıtladı" dedi.

http://www.univ.yetkin-forum.com
sPonGeBobB
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
sPonGeBobB

Kadın
Oğlak Ejderha
Katıldığı Yer : İstanbul
Rep Gücü : 40138

MesajKonu: Geri: 57 Yaşında Ki Üniversiteli   57 Yaşında Ki Üniversiteli Icon_minitimePtsi 29 Eyl. 2008 - 12:29

azim Very Happy
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Rep Gücü : 1043745

MesajKonu: Geri: 57 Yaşında Ki Üniversiteli   57 Yaşında Ki Üniversiteli Icon_minitimePtsi 29 Eyl. 2008 - 12:34

Smile evet Bayağı Bi Azimliymiş hemde Smile
http://www.univ.yetkin-forum.com
sPonGeBobB
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
sPonGeBobB

Kadın
Oğlak Ejderha
Katıldığı Yer : İstanbul
Rep Gücü : 40138

MesajKonu: Geri: 57 Yaşında Ki Üniversiteli   57 Yaşında Ki Üniversiteli Icon_minitimePtsi 29 Eyl. 2008 - 12:38

ama bide şöle bakmak lazm çok da imkansız diil mesela bnm sözelle aram hiç ii diildir 2.grdiim öss de bnm için tam bi fyaskoydu ama hiç sos1 yapmamama rağmen söz1 puanım 288 di Very Happy şaşılası bi azim diil yani ama tebrik etmk lazm tabi bi gayret war sonuçta Smile
Zübeyda
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
Zübeyda

Kadın
Yengeç Ejderha
Katıldığı Yer : ErzuRuM
Puanı : 5
Rep Gücü : 40136

MesajKonu: Geri: 57 Yaşında Ki Üniversiteli   57 Yaşında Ki Üniversiteli Icon_minitimeÇarş. 1 Ekim 2008 - 8:07

azmin mükaafatı olmuş Embarassed
http://www.sitem.yok:D

57 Yaşında Ki Üniversiteli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-