Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

BiR İnTeRnEt SaHtEkArLıĞı!!!

YazarMesaj
sPonGeBobB
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
sPonGeBobB

Kadın
Oğlak Ejderha
Katıldığı Yer : İstanbul
Puanı : 0
Rep Gücü : 40138

BiR İnTeRnEt SaHtEkArLıĞı!!! Empty
MesajKonu: BiR İnTeRnEt SaHtEkArLıĞı!!!   BiR İnTeRnEt SaHtEkArLıĞı!!! Icon_minitimePerş. 16 Ekim 2008 - 18:34

Bir internet sahtekarlığı
11 Ekim, 2008 09:33:00

Dün çeşitli internet sitelerinde Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'in imzasını taşıyan bir yazı dolaştı. 'Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum' diye başlayan bu yazı, Kürtleri bu ülkede yaşanan her türlü olumsuzluğun sorumlusu sayıyor, aşağılıyor ve hakaretler içeriyordu. Çeşitli kanallardan bize de ulaşan bu yazıyı yayınlayıp sonra da eleştirel bir yazı kaleme almayı düşünürken, bu sabah Hakan Çelik basın yayın kuruluşlarına gönderdiği bir açıklamayla yazının kendisine ait olmadığını, yazıda geçen düşünceleri savunmasının mümkün olmadığını söyledi. İnsanları aşağılayan yazıyı daha fazla yaygınlaşmaması için yayınlamıyoruz. Hakan Çelik'in açıklamarına yer veriyoruz...

Hakan Çelik’in açıklaması şöyle:

Bir süredir internet sitelerinde dolaşan ve “Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum” başlığını taşıyan yazı, haber ve forum grupları arasında hızla yayılmaktadır.
Söz konusu yazının benimle ve Ankara temsilcisi olarak görev yaptığım Posta Gazetesi ile kesinlikle ilgisi yoktur. Böyle bir yazı kaleme almadığım gibi yazıda geçen düşünceleri savunmam da mümkün değildir.

Yaşanan terör eylemlerinden Kürtlerin tamamını sorumlu tutan, ırkçı ve aşırı milliyetçi unsurlar taşıyan yazı olsa olsa iki halkı birbirine düşürmek isteyen kötü niyetli çevreler tarafından kaleme alınmıştır.

Kürt sorununun, Türkiye’nin toprak bütünlüğü içinde demokrasi ve hukuk kurallarına uyularak çözülmesini savunan ve bu konuda yüzlerce yazı yazmış bir gazeteci ve televizyoncu olarak benim ve gazetemin adının kullanılarak böyle bir yazının internette dolaşıyor olmasını üzüntüyle karşılıyorum.

Benim ve kurumumla hiçbir ilgisi olmayan söz konusu yazının kontrolsüz bir şekilde internet ortamında yayılıyor olması, internetin, bilgilerin çarpıtılması
ya da fabrikasyon söylentilerin yayılması açısından nasıl korumasız bir yer haline geldiğinin bir örneğini oluşturmaktadır.

Kişilerin hak ve özgürlüklerini ihlal eden, güvenliklerini tehlikeye sokan haber ve bilgilerin kontrol edilmeden internete servis edilmesi, hepimizin yararlandığı bu mecranın güvenilirliğini tehlikeye sokmaktadır.

İnternetin özgürlüğünü sonuna kadar savunan bir gazeteci olarak, interneti kullananları ve bu ortama bilgi ve görüntülerle katkı sağlayanları, internetin güvenilirliğine zarar verecek girişimlerden kaçınmaya davet ediyorum.

İnternet sitelerini, benimle hiçbir ilgisi olmayan bu yazıyı çekmeleri, forum ve iletişim gruplarını ise bu yazıyı e- mail yoluyla birbirlerine göndermemeleri konusunda uyarıyorum.

Saygılarımla

Hakan Çelik

http://www.mersinyasam.com/news/4045.html

Soz konusu olan yaziyi saçma formlarda bulabilirsiniz. Bazi kisiler piyasaya internet yolu ile boyle yazilar pompalayarak nabiz yokluyorlar. Teror olaylari oldugu siralarda boyle yazilarla ortaligi karistiriyorlar. Dikkatli olmamiz lazim!

BiR İnTeRnEt SaHtEkArLıĞı!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-