Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

Unutulmayan adam

4 posters
YazarMesaj
merals
Yeni Üye
Yeni Üye
merals

Kadın
Oğlak Kedi
Katıldığı Yer : ankara
Puanı : 0
Rep Gücü : 38962

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:14

Deniz Gezmiş in babasına mektubu
Baba,

Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir.

Bu nedenle ben, erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki, benden önce giden arkadaşlarım, hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de etmeyeceğimden şüphen olmasın.

Oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir.

Bu yola bilerek girdi. Sonunda da bu olacağını biliyordu.

Seninle düşüncelerimiz ayrı ama, beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil, anlayacağını inanıyorum.

Cenaze için, avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara´da 1969´da ölen arkadaşım Taylan Özgür´ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul´a götürmeye kalkma.

Annemi teselli etmek sana düşüyor. Kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki, bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir.

Son anda, yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymadığımı belirtir seni, annemi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım…

Oğlun Deniz Gezmiş

Merkez Cezaevi

sunny sunny
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Rep Gücü : 1043717

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:18

Arkadaşım ! Neyini Alkışlıyorsun Ki Deniz Gezmiş Hakkında Ne Kadar Bilgin Var Ki Kalkmış Birde Alkışlıyorsun ?
http://www.univ.yetkin-forum.com
merals
Yeni Üye
Yeni Üye
merals

Kadın
Oğlak Kedi

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:20

vatanı ve milleti için ölümü hiçe sayan saygı değer önemli bir şahsiyetten bahsediyorum ben ****** ilkeleriyle hareket etmiş vatan fedayisidir !
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:25

Önemli Şahsiyetmişş..
En Uyuz Olduğum Şey Vatan İçin Kötü Emeller Besleyipte ******'ün Arkasına Saklanılmasıdır.
Deniz Gezmişe Saygı Duymak Abdullah Öcalana Saygı Duymaktır ! İkiside Ozamanlar Aynı Dava Yolunda Gidyorlardı !

En son AsiBoy tarafından Ptsi 16 Şub. 2009 - 7:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
merals
Yeni Üye
Yeni Üye
merals

Kadın
Oğlak Kedi

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:27

SAÇMALIYORSUNUZZ !!! O ZAMANLAR AMERİKA İLE PKK BİRLİĞİ AP AÇIK ORTADAYKEN DENİZ GEZMİŞ AMERİKAYI PROTESTO EDİYORDU !! BİLMEM BİLİYORMUSUNUZ
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:38

Arkadaşım !! Amerikayı Protesto Ediyordu Diye Vatan Fedayisi Diyemessiniz ! Siz PKK nın Açılımını Biliyormusunuz ?
Kürdistan Komünist Partisi dir.

Hadi Komünistliği Solculuğu Bir Kenara bırakalım. Peki Deniz Gezmişin Yaptığı Şeyleri Biliyormusunuz ? Siz Tarihi Kendi İsteklerinize Göre Şekillendirip Biçimlendiriyorsunuz !

Ayrıca ******'ün İlkelerine Gizlenerek Yorum Yapıyorsunuz Ama Mustafa Kemal ****** Sosyalist Olsaydı Kurduğu Düzen Böyle Olmazdı !

SİZ ÖNCE İYİ BİR ARAŞTIRMA YAPIN VE MÜMKÜNSE TARAFSIZ YAZARLARI OKUYUN !
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:54

Ben Sağcıyım. Solcuyada Saygı Duyuyorum Zaten Çok Partlili Yani Çok Görüşlü Demokrat Bir Ülkede Yaşıyoruz Sana Sağcı Değilde Tarafsız Olarak Bile Yazssam Sığdıramam Bu Konuyu Bu Foruma

Saygılar...
merals
Yeni Üye
Yeni Üye
merals

Kadın
Oğlak Kedi

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 7:58

saolun bende saygı duyuyorum görüşlerinize size göre öyle olabilir ama benim görüşlerim böyle saygılarrr..
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 20:07

Umarım Detaylı Bilgi Edinince Fikirleriniz Değişir.
bilge
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
bilge

Kadın
Ikizler Kaplan
Katıldığı Yer : istanbul
Rep Gücü : 41274

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009 - 20:19

asiboy Embarassed sonuna kadar katılıyorum çok güzel açıklamışsın sunny
akülü_cilgin
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
akülü_cilgin

Erkek
Oğlak Manda
Katıldığı Yer : istanbul/tuzla
Rep Gücü : 40108

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:32

Arkadaşlar arkadaşımız sevdiği desteklediği saygı duyduğu sahsiyetin anısına birşeyler paylaşmış olmasıdır bu basit bir mektup ve Deniz Gezmiş'i pek araştırmış sayılmam ancak kendisi anayasanın kullanılması için bir devrim başlattığı kanısındayım. Asılacağını bile bile böyle bir olaya kalkıştığını da mektubundan anlıyorsunuz. burda sağcılık veya solculuk değil insanlık adına güzel şeyler tartışılmalı kanısındayım.Bu yüzden görüşleri ne olursa olsun (zaten iki arkadaşımızda içtenlikle olduğunu tahmin ettiğim saygı duygularını belirtmiş.) saygı duymalı ve eğer bir bildiği varsa kısa öz ve açık anlaşılır bir şekilde paylaşmalı nezaket kuralları içinde kırıcı olmadan tartışmalıdır...

Ben şuan bu forumdaysam bir aile sıcaklığı bir hoşgörü ve özgür bir ortam olduğu içindir.. burda herkes kurallara göre davrandı. Sayın admininim açıkcası ben biraz tutumunuzu sert gördüm.

Herneyse ne diyoruz : ÖNCE İNSANLIK SONRA SEVGİ VE SAYGI;)

Saygılarımla...

Not: merals kardeşim seni tanımıyorum ama bu mektubu paylaştığın için emeğine sağlık...
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:38

akülü_cilgin demiş ki:
Arkadaşlar arkadaşımız sevdiği desteklediği saygı duyduğu sahsiyetin anısına birşeyler paylaşmış olmasıdır bu basit bir mektup ve Deniz Gezmiş'i pek araştırmış sayılmam ancak kendisi anayasanın kullanılması için bir devrim başlattığı kanısındayım. Asılacağını bile bile böyle bir olaya kalkıştığını da mektubundan anlıyorsunuz. burda sağcılık veya solculuk değil insanlık adına güzel şeyler tartışılmalı kanısındayım.Bu yüzden görüşleri ne olursa olsun (zaten iki arkadaşımızda içtenlikle olduğunu tahmin ettiğim saygı duygularını belirtmiş.) saygı duymalı ve eğer bir bildiği varsa kısa öz ve açık anlaşılır bir şekilde paylaşmalı nezaket kuralları içinde kırıcı olmadan tartışmalıdır...

Ben şuan bu forumdaysam bir aile sıcaklığı bir hoşgörü ve özgür bir ortam olduğu içindir.. burda herkes kurallara göre davrandı. Sayın admininim açıkcası ben biraz tutumunuzu sert gördüm.

Herneyse ne diyoruz : ÖNCE İNSANLIK SONRA SEVGİ VE SAYGI;)

Saygılarımla...

Not: merals kardeşim seni tanımıyorum ama bu mektubu paylaştığın için emeğine sağlık...

Ben Saygı Duymuyorum ! HiçBir Zamanda PKK ya ve PKK lıyı Alkışlayana Saygım Olmayacaktır !
akülü_cilgin
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
akülü_cilgin

Erkek
Oğlak Manda

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:42

sayın adminim Burda bir PKK yandaşlığı gibi bir açılım görmedim ben sen bu basit mektubun neresinde buldun ki PKK yandaşlığını?
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:43

Deniz Gezmiş Diye Saygı Duyduğu İnsan Abdullah Öcalan ile Aynı Yoldaydı Ve Bunlar Anlaşamadı Öcalanda bunu PKK ile Sürgün Etti.

Üniversiteye gitmeden önce namazlı niyazlı bir Erzurum delikanlısı ... Babası diyorki Üniversiteye gittiği ilk yıl yazdığı mektupta burada efendimize hakaret ediyorlar dayanamıyorum geri döneyim sözlerini içeren bir mektup olması ve babasının ona sabretmesini sölemesi 2. ve 3. mektup ta aynı şekilde devam eder. Fakat babası en son onu gelmesi için çağırdığında ise artık çok geç ben senin inandığın Allaha artık inanmıyorum şeklinde bir cevap alır. Bu insanın kantinde Kuranı Kerim ile top oynadığı da söylenir ... Bunlar işin dini yönü ...

Siyasi yönüne gelince Deniz Gezmiş arkadaşları ile beraber mevcut hükümeti yıkıp kominist bir rejim getirebilmek için çaba harcamış bir çok silahlı eyleme karışmış bir çok masum cana kıymıştır ... Hatta kendileri Alparslan Türkeş i dahi ellerinden kaçırmıştır Alparslan Türkeş bundan ektim onları diye bahsetmektedir bunu Uğur Mumcu nun tamamlanamamış ve sonradan yasaklanmış son kitabından okudum (kim olduğunu biliyorsunuz yazarın tam bir solcuydu ama doğruyu söylemekten çekinmezdi)

Bugün koministlerin ****** ü kılıf olarak göstermeleri ile sürekli karşılaşmaktayız fakat ****** ün sosyalist devlet ile ilgili görüşü ne idi diye sorunca hepsi saçmalamaktadır ... Deniz Gezmiş inde ****** ü mahkemede kendini korumak için kullanmasından bunun eski bir alışkanlık olduğunu görüyoruz ... Evet onlar haindi hemde vatan haini idi tabiki istedikleri olsa idi kendi istedikleri devleti kurabilselerdi kahraman olacaklar dı Kominist bir rejimle yönetilen eli kanlı geçmişi olan bir devlet ...

En son AsiBoy tarafından Salı 17 Şub. 2009 - 6:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:44

akülü_cilgin demiş ki:
sayın adminim Burda bir PKK yandaşlığı gibi bir açılım görmedim ben sen bu basit mektubun neresinde buldun ki PKK yandaşlığını?

Dostum Ben Mektuptan Bahsetmiyorum Saygı Duyduğu Alkışladığı Kişilikten Bahsediyorum !
akülü_cilgin
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
akülü_cilgin

Erkek
Oğlak Manda

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:49

işte bak şimdi oldu hem bu konuda bizde aydınlanmış olduk bu konuda ama yine ortada binlerce iddia var açıkcası biraz kafam karıştı eğer vaktim olurda araştırabilirsem sağlam kaynaklı bilgiler bulabilirsem bende paylaşırım işte benim dediğim de bu kardeşim Allah razı olsun ne güzel açıkladın görüşünü destekledin benim anlatmak istediğim buydu...
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]
AsiBoy

Erkek
Oğlak Yılan

Unutulmayan adam Empty
MesajKonu: Geri: Unutulmayan adam   Unutulmayan adam Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 6:56

merals demiş ki:
SAÇMALIYORSUNUZZ !!! O ZAMANLAR AMERİKA İLE PKK BİRLİĞİ AP AÇIK ORTADAYKEN DENİZ GEZMİŞ AMERİKAYI PROTESTO EDİYORDU !! BİLMEM BİLİYORMUSUNUZ

ABD yı Protesto Etti Evet. Ama Kimler İçin Etti Ne İÇin Etti ? 1970 ile 1980 Arası Olayları Çıkaranlar Kimlerdi ? ... Kullanıldı de Onu Anlarım Ama Kalkıp Burada Adamların Ekmeğine Yağ Sürme !

Unutulmayan adam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BERBER VE ADAM
» ateist adam